3+1 tipp a tökéletes munkavédelmi kesztyű kiválasztásához
Mindennapi életünk során a kezünk használata, a tapintás fontossága vitathatatlan, így fontos, hogy védjük.
De hogyan válasszuk ki a megfelelő védőruházatot a gyakorlatban? Cikkünkben összeszedtünk 3+1 ilyen tippet számotokra.
Mára alig maradt olyan szakma, ahol ne használnánk valamilyen kézvédelmi eszközt a munkánk során. Lehet ez apróság, mint a programozónak a habszivacsos egérpad vagy az operatőrnek a csuklótartó. Mindennapi életünk során a kezünk használata, a tapintás fontossága vitathatatlan, így fontos, hogy védjük, óvjuk annak épségét. De hogyan válasszuk ki a megfelelő védőruházatot magunknak a gyakorlatban? Cikkünkben összeszedtünk 3+1 ilyen tippet számotokra!
-
Mechanikai sérülések elleni védelem
A kezünkkel közvetlenül érintkezünk a veszélyforrással, így intenzívebben is érzékeljük azt. A tárgyak megfogásakor, szűk helyekre való benyúláskor, vagy több elmozduló eszköztől adódhatnak nem várt mechanikai balesetek, melyekkel szemben a kézvédelmi munkaruházat biztosít csak védelmet. Ezek általában a bőr felületi sérülései, horzsolódása, felszakadása, vagy a csontok törése lehet. Mechanikai védőkesztyűk kiválasztása során alapvető fontosságú, hogy a védőkesztyű megfelelő kopás állóságú legyen. Amennyiben gép-, autó-, fémtömegcikk-gyártással, fémmegmunkálással, bányászattal, erdőgazdasággal, építő- vagy húsiparral, szállítmányozással foglalkoztok, mindenképp gondoljátok át, milyen mechanikai sérülésekkel találkozhattok a munkátok során, és ennek megfelelően válasszatok magatoknak munkavédelmi kesztyűt!
-
Szélsőséges időjárás és környezet esetén
Kicsapódó lángok, fröccsenő, forró vagy olvadt anyagok, sugárzó hő, jeges környezet, fagy. Olyan környezeti hatások ezek, melyekkel nem csupán a természetfilmekben, de munkánk során is találkozhatunk. Amennyiben nem rendelkezünk megfelelő védőfelszereléssel, úgy egy forró tárgy megfogása, annak eldobását, elejtését eredményezi, ami balesetveszélyes. A hideg kevésbé drasztikus, mint a forróság, azonban kézfejünk, bőrünk védelmének szempontjából, legalább olyan fontos megemlíteni a mínuszok elleni felkészültséget, mint a forróság ellenit. Hűtőházak, szállítmányozás, húsipar, kültéri építészeti területeken végzett munka esetén válasszatok az időjárásnak és a környezetnek megfelelő darabot!
-
Veszélyes anyagok elleni védelem
Sokkal nagyobb problémát okoz azoknak a veszélyes anyagoknak a hatása, amelyek a bőrön keresztül szívódnak fel, mivel ezeknek szemmel látható nyoma nincs, így nem tudunk rájuk azonnal reagálni, védekezni velük szembe. Ilyenek például a biológiai veszélyek, mérgező anyagok, valamint ionizáló sugárzásban, radioaktív részecskékkel szennyezett anyagokkal végzett munkák. A kezünk a legfrekventáltabb felület, mivel nagyon hosszú időn keresztül, vagy sűrűbben érintkezhetünk ezekkel a veszélyes anyagokkal, mint testünk bőrfelületének más részei, így elengedhetetlen a specifikusan erre a célra gyártott védelmi kesztyű.
+1.) A kesztyű anyaga alapján
A fenti szempontok mind a veszélyforrásokra irányultak és funkcionális megoldást kínáltak egy-egy iparág, munkakörnyezet problémáira. Azonban nem szabad elmennünk amellett sem, hogy ezek a kesztyűk a védelmi funkciójuk mellett arra is szolgálnak, hogy könnyedén és hatékonyan hajtsuk végre a munkafolyamatainkat. Ha olyan kesztyűt választotok a nyár legforróbb napján, ami ugyan megvédené a kézfejeteket, de cserébe a szauna világát idézi meg a tenyereteknél, akkor képtelenek lesztek kényelmesen és gyorsan elvégezni a munkát. Ilyenkor a kesztyű anyagát vegyétek figyelembe, hogy milyen speciális környezetben, milyen kesztyű ajánlott! Persze, ez nem szabad, hogy a védelem rovására menjen, de a funkcionalitásból sem veszíthetünk az óvatosság miatt. Figyeljetek az összhangra! Válogassatok webáruházunk munkavédelmi kesztyű kínálatából, ahol garantáltan megtaláljátok a számotokra megfelelő darabot!